POE مخفف عبارت Power Over Ethernet می باشد. این قابلیت بسیار جذاب به ما این امکان را می دهد تا برق مورد نیاز برخی از تجهیزات تحت شبکه را  از طریق کابل شبکه تامیین کنیم.

POE مکانیزمی است که وظیفه ارسال برق بر روی کابل شبکه CAT5 و CAT6 را بر عهده دارد.در صورتی که شما دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP Camera دارید , می توانید با استفاده از سوییچ POE آن ها را روشن کنید. علاوه بر این , در صورتی که سازمان شما دارای IP Phone و یا آنتن وایرلس است , می توانید برق این تجهیزات را نیز از طریق سوییچ POE , تامین نمایید.

به عنوان مثال می توانیم برای تجهیزاتی مانند دوربین های مداربسته , تلفن های تحت شبکه یا IP Phone ها , رادیوها  و دیگر تجهیزاتی که از این  قابلیت پشتیبانی می کنند به جای آداپتور , از قابلیت POE آن ها استفاده نموده و تنها با اتصال یک کابل شبکه , علاوه بر اتصال این تجهیزات به بستر  شبکه برق مورد نیازشان را نیز تامین کنیم.

 

در مورد POE به دو نکته توجه داشته باشید :

 

  1. برای استفاده از این قابلیت باید حتما دستگاه مورد نظر از قابلیت POE پشتیبانی کند.
  2. متداول ترین راهکار تامین برق تجهیزات به  کمک POE یا به عبارتی ارسال برق مورد نیاز تجهیزات روی کابل شبکه , استفاده از سوییچ های POE ساپورت و در برخی موارد استفاده POE lnjector می باشد.